00:42 20 Hezîran 2018
HDP-Partiya Demokratîk a Gelan

Bajar bi bajar namzedên HDPê

© Sputnik / Osman Orsal
Tirkiye
Lînkê kurt
Sertaç Kayar
0 90

Lîsteya namzetên parlamenterî yên Partiya Demokratîk a Gelan (HDP) ji bo hilbijartina di 24ê Hezîranê de diyar bûn. Bajar bi bajar lîsteya HDPê.

Li Tirkiyeyê di 24ê Hezîrana 2018an de hilbijartina pêşxwet bê lidarxistin. Lîsteyên parlamenterî yên HDPê ku diyar bun wiha ne:

Amed

  1. Adnan Selçuk Mizrakli
  2. Saliha Aydeniz
  3. Îmam Taşçier
  4. Remziye Tosun
  5. Hişyar Ozsoy
  6. Semra Guzel
  7. Garo Paylan
  8. Dersim Dag
  9. Musa Farisoglullari
  10. Abdurrahin Durmuş
  11. Mehmet Temizyuz
  12. Ferda Fahrioglu Akin

ADANA

  1. Tulay Hatimogullari
  2. Kemal Peköz
  3. Sever Uzun
  4. Bariş Karabiyik
  5. Songul Aydin
  6. Zeynel Kete
  7. Beritan Önen
  8. Ahmet Kiliç
  9. Rozerin Tosun
  10. Ibrahim Yakut

ADIYAMAN

  1. Hasan Basri Yorulmaz
  2. Hayriye Korkmaz
  3. Mahmut Ozdemir
  4. Birsen Tunç
  5. Mehmet Selim Özbek

AFYONKARAHİSAR

  1. Nevin Aytekin
  2. Ismail Yilmaz
  3. Memet Şerif Çelik 
  4. Belma Koray
  5. Mehmet Emin Gerz
  6. Gülseren Karataş 

AGIRÎ

  1. Bedran Ozturk
  2. Dirayet Dilan Taşdemir
  3. Dalha Kaya
  4. Keziban Dumlu

AMASYA

  1. Hamza Yilmaz
  2. Mithat Çelik
  3. Cemal Kirli

ANKARA herêma yekem

  1. Filiz Kerestecioğlu Demir
  2. Eşref Kiraz
  3. Emine Kaya
  4. Ishak Kocabiyik
  5. Döndü Ceren Şimşek
  6. Gazi Oti
  7. Cennet Avci
  8. Ceyhun Akin
  9. Dilek Erturk
  10. Erdem Ort

ANKARA herêma duyem

  1. Nuray Türkmen Canli
  2. Istek Usalp
  3. Vahide Ilgün
  4. Haydar Arslan
  5. Ipek Gür
  6. Nurhayat Emire
  7. Mustafa Demir
  8. Nilgün Yilmaz
  9. Rojan Mamo
  10. Bahyettin Batur

ANKARA herêma sêyem

  1. Veli Saçilik
  2. Nazim Karakurt
  3. Şehriban Leyla Çetinbaş
  4. Haydar Ustundag
  5. Hulya Firat
  6. Mehmet Zarif Kesiciler
  7. Fatma Koçyigit Oner
  8. Ismet Yalçinkaya
  9. Tülya Sonmez Aytekin
  10. Fatma Kiziloz

ANTALYA

1- Kemal Bulbul

2- Deniz Yildirim

ARTVİN

1- Recep Demirci

AYDIN

1- Ferhat Tunç Yoslun

BALIKESİR

1- Nesibe YOyler

BİLECİK

1- Fehmi Korkmaz

ÇEWLIK

1- Erdal Aydemir
2- Nihat Aksoy
3- Gulistan Azak

BEDLÎS

1- Mahmut Celadet Gaydali
2- Zahit Mutlu
3- Sevda Tabak Yamaç

BOLU

1- Kenan Balta

BURDUR

1- Bekir Çiçek

BURSA herêma yekêm

1- Yuksel Akgun

BURSA herêma duyem

1- Mehmet Emin Adiyaman

ÇANAKKALE

1- Bulent KoreGi

ÇANKIRI

1- Nazli Çoban

ÇORUM

1- Bektaş İlhan Eke

DENİZLİ

1- Şerife Yildirim

EDİRNE

1- Murat Amil

ELEZÎZ

1- Cevdet Konak
2- Selma Metin

ERZINGAN

1- Pinar Aytekin Ozguç

EZIROM

1- Mehmet Kasim Firat
2- Zeliha Dundar

ESKİŞEHİR

1- Huseyin Demir
2- Nurten Ozer Uluçelebi

DÎLOK

1- Mahmut Togrul
2- Bedriye Yorgun
3- Mehmet Karayilan

GİRESUN

1- Halil KaravelioGlu

GUMUŞHANE

1- Seyit Kartal

COLEMÊRG

1- Leyla Guven
2- Sait Dere
3- Ozgur ZeydanoGlu

HATAY

1- Bariş Atay MengulluoGlu

ISPARTA

1- Mevlut Sabuncu
2- Celal Çiçek

MÊRSÎN

1- Fatma Kurtulan
2- Ridvan Turan
3- Atillah Guney

STENBOL herêma yekem

  1. Pervin Buldan
  2. Musa Piroğlu
  3. Erkan Baş
  4. Erol Katircioğlu
  5. Sema Uçar
  6. Atila Özdoğan
  7. Sultan Karasu
  8. Tuncay Gökçe
  9. Aylin Hacaloğlu
  10. Emre Sarigül

STENBOL herêma duyem

  1. Ahmet Şik
  2. Oya Ersoy
  3. Hüda Kaya
  4. Mustafa Avci
  5. Tülay Korkutan
  6. Aliriza Bilgili
  7. Ayşe Berktay
  8. Gülsüm Ağaoğlu
  9. Gürşenay Dalveren
  10. Hasan Özgüneş

STENBOL herêma sêyem

  1. Turgut Öker
  2. Dilşat Canbaz Kaya
  3. Hakki Saruhan Oluç
  4. Ali Kenanoğlu
  5. Züleyha Gülüm
  6. Abdulhakim Daş
  7. Elif Bulut
  8. Celalettin Can
  9. Canşah Çelik
  10. Fevzi Gerçek

ÎZMÎR herêma yekem

1- Serpil Kemalbay Pekgozegu
2- Nurettin Turgay
3- Yalçin Yanik
4- Rahime Turan
5- Huseyin çaglar

ÎZMÎR herêma duyem

1- Murat Çepni
2- İdil UGurlu
3- Ayşe Yilmaz
3- Mehmet Aker
4- Cemile Aydin

QERS

1- Ayhan Bilgen
2- Arzu Muco
3- Bişar Abdi Alinak

KASTAMONU

1- Huseyin GOkoGlu

KAYSERI

1- Kadri Erener
2- Eylem Cengiz

KIRKLARELI

1- Diren Cevahir Şen

KIRŞEHIR

1- GOkhan Akin
2- Heliz Abi

KOCAELİ

1- Omer Faruk GergerlioGlu
2- Fatma Yildirim
3- Kureyş Bilgiç
4- Yasemin Uçer

KONYA

1- Bulent Kiliç
2- Berna Çelik
3- Eylul Yaylaci
4- Giyasettin Almaz
5- Jiyan Huri Yalçin
6- Ramazan Ot
7- Bahar Ekinci

KUTAHYA

1- Abdurrahman Adiyaman

MELETÎ

1- Mehmet Tuncel
2- Jiyan Taş
3- Kemal Gedik
4- Fatma Alataş
5- Huseyin Kilinç
6- Sinan Ozturk

MANİSA

1- Lezgin Botan
2- Birgul SaGsOz
3- Adnan Mankan
4- Hasret Aslan
5- Cevdet Yildiz
6- Bayram SOnmez
7- Abiddin Padak
8- Nihat Yildirim
9- İhsan Çaça
10- Veysi Durgut

KAHRAMANMARAŞ

1- Huseyin Bakir
2- Meryem Yildiz
3- Rauf Tepe
4- Sevgi Borak
5- Şahin Şanci
6- Tulay Kilinç Deniz
7- İnanç Yildiz
8- Recep Kaya

MÊRDÎN

1- Mithat Sancar
2- Pero Dundar
3- Tuma Çelik
4- Ebru Gunay
5- Gulbin Şahin DaGhan
6- Dilaver İnal

MUGLA

1- Sultan Ozcan
2- Husran Belgin Koç
3- Yilmaz Yuksel
4- Ebru Demir
5- Kemal Koç
6- Sebahat Firat
7- Abdullah İpekli

MÛŞ

1- Gulistan Kiliç Koçyigit
2- Mensur Işik
3- Şevin Coşkun
4- Adnan Topçu

NEVŞEHİR

1- İrfan Turan
2- Bedrettin Eser
3- Kevser Yalçin

NİGDE

1- Mehmet Salih İtah
2- İbrahim Avşar
3- Umran Baturay

ORDU

1- Mesut Bilgi
2- Bayram Kuşman
3- Ruken Kayaalp
4- Şevder Yandi
5- Çetin Kaplan
6- Tahsin Timur

RİZE

1- Necmettin Durmuş
2- KOna Hazar Ozsoy
3- Sevgi Evren KoroGlu

SAKARYA

1- Çiçek Ariç
2- Hividar Tanguner
3- Huseyin Kaya
4- Gaye Çalişkan
5- Kemal Fktaş
6- Derya Bingol
7- Haydar Erol

SAMSUN

1- Mediha Oya Yagci
2- Celal Kocabiyik
3- Efraim Vayiç
4- Ali Dursun Kurt
5- Fikri Yolaydin
6- Kubilay Ozturk
7- Cemil Aksu
8- Sevda Ozbek Yakut
9- Yusuf Kir

SÊRT

1- Meral Daniş Beştaş
2- Sidik Taş

SİNOP

1- Ayşegul Kafkas
2- Sefa Ozturk

SÊWAS

1- Salim Kaplan
2- Feray MertoGlu
3- Huseyin Eriş
4- Gurbet Demirhan
5- Erhan GOvercin
6- Halime Tunç
7- Tekin Çatalkaya

TOKAT

1- Erdal Bektaş
2- Rana Rende
3- Namet ErtoGan
4- Muhammet Veysel Yildiz
5- Servet Yuksel

TRABZON

1- Huseyin Taka
2- Ahmet Hazar Dilaver
3- Kader Uzun Madenkuyu
4- Nurettin Karadeniz
5- Guven Atabay
6- Dursun Ali Kurt

DÊRSIM

1- Alican Onlu
2- Meral Hanbayat Yeşil

RIHA

1- Nimetullah Erdogmuş
2- Ayşe Surucu
3- Nusrettin Maçin
4- Omer Ocalan
5- Aliye Kizildamar
6- İsmail Kaplan
7- Roza Yazmaci
8- Yusuf Yetim
9- Songul Arpa
10- Orhan Ozkan
11- Elif Rojda Talar
12- Celaledin Erkmen
13- Meral Balter
14- Bişar Tuysuz

UŞAK

1- Suleyman SOzkesen
2- Şukran Sari
3- Memet Latif Yildirim

WAN

1- Sezai Temelli
2- Bedia Ozgokçe Ertan
3- Murat Sarisaç
4- Muazzez Orhan
5- Tayip Temel
6- Cengiz Çiçek
7- Mukaddes Karakoç
8- Asuman Yelmazer

YOZGAT

1- Yusuf Aran
2- Mehmet Şirin Erez
3- Deniz Ozturk
4- Cem Eren Aslan

ZONGULDAK

1- Mehmet Zeki SalmanoGlu
2- Bedirhan Guneş
3- Asya Gezer
4- Fevzi Kaya

AKSARA

1- Seyit Mehmet Keskin
2- Cihan Yilmaz
3- Şukran Acar
4- Ahmet Demir

BAYBURT

1- Şemsettin Takva

KARAMAN

1- Cemil Yalçin
2- Ayşe Durunesil
3- Remzi GOkdaG

KIRIKKALE

1- DoGan AnGay
2- Rifat Roni
3- Tekyeddin Aktaş

ÊLIH

1- İdris Baluken
2- Feleknas Uca
3- Necdet İpekyuz
4- Ayşe Acar Başaran
5- Şukru Baytar

ŞIRNÊX

1- Abdullah Gungen
2- Leyla Birlik
3- Huseyin Kaçmaz
4- Nuran Îmir

BARTIN

1- Yilmaz TopaloGlu
2- Şayeste SalmanoGlu

ARDAHAN

1- Taşkin Aktaş
2- Yaşar Kaya

ÎDIR

1- Kiznaz Turkeli
2- Habip Eksik

YALOVA

1- Ali Fuat Hatip
2- Hediye Polat
3- Abdurrazak Ekinci

KARABUK

1- Ensar Topal
2- Mustafa Ozsoy
3- Derya GOçturk

KİLİS

1- Kasim Kisa
2- Ezel Aydin

OSMANİYE

1- Ahmet Eken
2- Muslum ÇaGan
3- Derya Turhan
4- Celal Eker

DUZCE

1- Yahya Macit
2- Sema Guneş
3- Mehmet Şerif Orgun

Lîsteya hemû bajaran a namzedên HDP ji Navenda Giştî ya HDPê

Bi heman mijarî:

HDP lîsteya parlamaneteran îro radestî YSKyê dike, gellek navên nû hene
Onder: HDP wê ji sedî 14ê dengan bistîne
Demirtaş: Ger HDP bendê derbas bike, hûn dikarin ji AKPê re bibêjin oxir be
Buldan: Eger HDP li derveyê parlamentoyê bimîne wê dîsa hilbijartin çêbibe
‘HDP û Huda-Par ber bi tifaqê ve diçin'
Etîketan:
namzed, parlamenter, HDP, Tirkiye
Pîvanên civatêNîqaş
Şiroveyên di rêya Facebook deŞiroveyên di rêya Sputnîk de